Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Religie, identiteit en conflict[e-boek e-boek]

De morele rechtvaardiging van geweld

Lucien van Liere

Religie, identiteit en conflict
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 16,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789048573448
Auteur(s) : Lucien van Liere
Taal : Nederlands
Onderwerp : Theologie
Thema : Daders
Uitgever : Amsterdam University Press
Verschenen : Januari 2026
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 336
Beschrijving

Waarom plegen mensen geweld en hoe rechtvaardigen zij dit? 'Religie, identiteit en conflict' onderzoekt deze complexe vraag vanuit een vernieuwend perspectief: geweld komt vaak voort uit een moreel oordeel dat is verbonden met (religieuze) gemeenschappen waar daders zich mee identificeren. Deze gemeenschappen worden door de geweldplegers vaak gezien als kwetsbaar en bedreigd, waardoor zij zich genoodzaakt voelen tot actie en hun geweld als rechtvaardig zien.

'Religie, identiteit en conflict' introduceert recente theorieën over geweld vanuit diverse disciplines en biedt aan de hand van korte, prikkelende casestudy's inzicht in de manieren waarop geweldplegers hun acties legitimeren. Waar veel literatuur geweld, en specifiek religieus geweld, benadert als ontsporing of het gevolg van agressieve overtuigingen, laat dit boek een veel genuanceerder beeld zien. Het is een must-read voor iedereen die dieper wil graven in de onderliggende mechanismen van geweld en zich afvraagt waarom mensen overgaan tot het plegen ervan.

Velden met een * zijn verplicht