Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Zenobia. Slavin op het paleis[e-boek e-boek]

Cynthia McLeod

Zenobia. Slavin op het paleis
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 7,49
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789054294160
Auteur(s) : Cynthia McLeod
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire roman, novelle
Thema : Moderne en hedendaagse fictie
Uitgever : Singel Uitgeverijen
Verschenen : Februari 2019
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 740
Beschrijving

In de eerste helft van de achttiende eeuw heerste er grote bestuurlijke wanorde in de kolonie Suriname met als hoogtepunt de tijd van gouverneur Mauricius, die letterlijk werd weggepest door een groep rijke planters, die hij de 'Cabale' noemde en die volgens hem werden aangevoerd door de weduwe Audra. Dat is wat wij vroeger op school leerden bij de geschiedenislessen. Uiteraard wisten slaven hiervan niets en het interesseerde ze ook niet, want zij hadden het veel te druk met overleven en/of zich verzetten tegen uitbuiting, mishandeling en overheersing van de blanke meesters. Toch was er een slavin die ongewild getuige was van deze wunyu wunyu (lawaai, ophef). Dat was Zenobia, die als meisje van Berg en Dal naar Paramaribo werd meegenomen door misi Graman, de latere weduwe Audra, die trouwde met drie gouverneurs en twee dominees. Via Zenobia krijgen we inzicht in het leven van de notabelen wier dagen gevuld waren met feesten en partijen, ruzies, onenigheden, gekibbel en beuzelarijen, terwijl slaven moesten zwoegen om dit mogelijk te maken. 'Als ik het bedacht had, zou men vast zeggen dat ik een morbide fantasie heb, maar ik vond dit allemaal tijdens mijn jarenlange onderzoek,' vertelt auteur Cynthia Mc Leod.

Cynthia Mc Leod (Paramaribo, 1936) publiceert met dit boek haar zesde in Nederland verschenen historische roman. Haar historische romans hebben merendeels het thema slavernij. De beroemdste daarvan is Hoe duur was de suiker? dat verfilmd is door Jean van de Velde en als tv-serie door de VARA werd uitgezonden. Van het boek werden meer dan 150.000 boeken verkocht. De andere historische romans van Cynthia Mc Leod bij uitgeverij Conserve zijn Ma Rochelle Passée, Welkom El Dorado, Tweemaal Mariënburg, De vrije negerin Elisabeth en Die Revolutie niet begrepen...!

Velden met een * zijn verplicht