Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De eerste sneeuw van het jaar[e-boek e-boek]

Hubert Lampo

De eerste sneeuw van het jaar
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 7,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789402300390
Auteur(s) : Hubert Lampo
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire roman, novelle
Thema : Moderne en hedendaagse fictie
Uitgever : Meulenhoff Boekerij B.V.
Jaar van uitgave : 2013
Verschenen : September 2014
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 299
Beschrijving

Gymnasium-leerling Hans Verstraten wordt door zijn jonge lerares Grieks geholpen aan de verplichte arbeid in Duitsland te ontkomen. Tussen de oudere, naar tederheid hunkerende lerares en Hans groeit een liefde, die in een verrassend hoogtepunt tot uiting komt.

In 1943 ontsnapte Hubert Lampo aan tewerkstelling in de oorlogsindustrie door longtuberculose te veinzen. Dit autobiografische element is het uitgangspunt voor De eerste sneeuw van het jaar (1985), waarin hij voor het eerst het thema van de bezetting van België en de daaruit voortvloeiende spanningen onder de bevolking rigoureus aanpakte. Zowel verzet als collaboratie, uitbarstingen van blind geweld en rassenhaat komen aan bod.

Velden met een * zijn verplicht