Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

ournal for Architecture[e-boek e-boek]

Receptiegeschiedenissen in de architectuur / Reception Histories in Architecture

David Peleman; Jantje Engels; Christoph Van Gerrewey

ournal for Architecture
Dit is een PDF PDF e-boek
Prijs: € 14,95
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een PDF PDF e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789462086425
Auteur(s) : David Peleman; Jantje Engels; Christoph Van Gerrewey
Taal : Nederlands
Onderwerp : Bouwkunst, architectuur
Thema : Architectuur
Reeks : Oase (108)
Uitgever : nai010 uitgevers/publishers
Verschenen : Juli 2021
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 128
Beschrijving

De architectuurgeschiedenis kan niet alleen gelezen worden als een accumulatie van gebouwen en ontwerpen, maar ook als een slingerbeweging tussen appreciatie en afkeuring van projecten, oeuvres en posities, aangedreven door uiteenlopende argumenten. Naast de 'traditionele' overzichtswerken, recensies in vakbladen en kritiek in tijdschriften, spelen in toenemende mate ook andere media een rol, zoals weekendbijlagen van kranten, sociale media, nieuwsbrieven, politieke arena's, en fora waar de architectuur gecultiveerd wordt.

Oeuvres en projecten zijn onderhevig aan 'de waan van de dag', aan golfbewegingen in de appreciatie door publiek en critici. Dat maakt het bij momenten ondoorzichtig wat goede, minder goede of slechte architectuur is.

Dit nummer van OASE onderzoekt hoe verschuivende appreciaties, om zeer uiteenlopende redenen, kunnen functioneren als productief misverstand, en als hefboom om de architectuurkritiek een stap vooruit te helpen en het denken over architectuur los te wrikken uit elke mogelijke canon of uit het keurslijf van veronderstelde zekerheden.

Velden met een * zijn verplicht