Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De weg naar democratie[e-boek e-boek]

lessen van wereldleiders

Sergio Bitar; Abraham F. Lowenthal

De weg naar democratie
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 6,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789463100687
Auteur(s) : Sergio Bitar; Abraham F. Lowenthal
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geschiedenis
Thema : Geschiedenis
Uitgever : Pelckmans
Verschenen : Januari 2016
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 533
Beschrijving

De weg naar democratie

Lessen van wereldleiders

Democratie is nooit vanzelfsprekend. Dat blijkt uit de getuigenissen die in dit revelerende boek worden samengebracht. Vooraanstaande politieke leiders spreken vrijuit over de manier waarop in hun land het pad is geëffend voor de democratie. De weg naar democratie bevat levende verhalen en concrete lessen in democratie. Het is een onmisbaar boek voor wie de geschiedenis van de afgelopen decennia wil begrijpen. Uiteenlopende landen als Brazilië, Chili, Ghana, Indonesië, Mexico, de Filippijnen, Polen, Zuid-Afrika en Spanje komen aan bod. Allemaal plekken waar burgers repressie en dictatuur een halt hebben toegeroepen.
De weg naar democratie bevat gesprekken met Fernando Henrique Cardoso, Patricio Aylwin, Ricardo Lagos, John Kufuor, Jerry Rawlings, B.J. Habibie, Ernesto Zedillo, Fidel V. Ramos, Aleksander Kwaniewski, Tadeusz Mazowiecki, F.W. de Klerk, Thabo Mbeki en Felipe Gon-zález. Telkens wordt de context helder uitgelegd. De weg naar democratie belicht ook de onderschatte rol van vrouwelijke politieke leiders. Met een voorwoord van de voormalige Tunesische president Mohamed Moncef Marzouki.

Dit boek kwam tot stand onder auspiciën van IDEA.

SERGIO BITAR
(1940) is een Chileense politicus en intellectueel en de president van de Chileense Foundation for Democracy.

ABRAHAM F. LOWENTHAL
(1941) is professor emeritus van de University of Southern California. Hij richtte de Inter-American Dialogue op en het Wilson Center's Latin American Program.

Velden met een * zijn verplicht