Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Vandaag heb ik een Papoea ontmoet[e-boek e-boek]

Het leven van Chris Padwa

Aad Kamsteeg

Vandaag heb ik een Papoea ontmoet
Dit is een PDF PDF e-boek
Prijs: € 4,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een PDF PDF e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789464626445
Auteur(s) : Aad Kamsteeg
Taal : Nederlands
Onderwerp : Mens en maatschappij
Uitgever : Aspekt B.V., Uitgeverij
Verschenen : Mei 2022
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 72
Beschrijving

'Wie kent de Papoea's van het
voormalig Nederlands Nieuw-Guinea nog?'

Onder buitenlandse druk en via een vervalste volksstemming kwamen zij onder Indonesisch bestuur terecht. Van de door Nederland aan de Papoea's beloofde zelfbeschikking en onafhankelijkheid kwam niets terecht. Integendeel, door de massale komst van vooral Javanen zijn de Papoea's minderheid in eigen land geworden. De Papoea's lijden onder grove schending van mensenrechten. Ze worden economisch gemarginaliseerd. Door grootscheepse ontbossing dreigt de biodiversiteit van hun land te worden vernietigd.

De Biakker Chris Padwa maakte het allemaal mee. Ook hij hoopte dat Papua zelfstandig zou worden. Hij werd opgepakt en gemarteld. Ook hij en zijn gezin worden tot op vandaag gediscrimineerd.

Journalist Aad Kamsteeg trok zelf twee keer door Papua. Hij tekende het levensverhaal van Chris Padwa op en plaatste het in kader van de dramatische geschiedenis van Papua.

Velden met een * zijn verplicht