Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Dagboek van een gek[e-boek e-boek]

Nikolaj Vasiljevitsj Gogol

Dagboek van een gek
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 3,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789491618093
Auteur(s) : Nikolaj Vasiljevitsj Gogol
Taal : Nederlands
Onderwerp : Vertaalde literaire roman, novelle
Thema : Klassieker
Uitgever : Vrije Uitgevers, De
Verschenen : Mei 2013
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 55
Beschrijving

De novelle `Dagboek van een gek' uit 1835 is het relaas van een kleine ambtenaar die tot hoogmoedswaanzin vervalt. Het is een satire op de wijdverbreide ambtelijke bekrompenheid van de bureaucratie in de jaren dertig van de negentiende eeuw in Sint Petersburg, het is ook een weergave van de zoektocht naar individualiteit van de gewone man in een klaarblijkelijk onverschillige stedelijke samenleving.

Nikolaj Vasiljevitsj Gogol (1809-1852) was een van de eerste Russische prozaïsten en werd door zijn tijdgenoten gezien als een van de belangrijkste vertegenwoordigers van het Russische realisme. Toch zijn er in zijn werk ook sporen te vinden van Romantiek, surrealisme en (politieke) satire.

Velden met een * zijn verplicht